Готель Панська Ровінь

Адреса: с. Мохнате, вулиця Івана Франка 8а, 694 км траса Київ-Чоп    Телефони: +38 (066) 086-00-82 +38 (096) 713-81-15
Adress: Mokhnate, Ivan Franko street 8а, 694 km Kyiv-Chop Highway    Phones: +38 (066) 086-00-82 +38 (096) 713-81-15+38 (063) 260-98-25

Ресторан

Традиційна Бойківська Кухня

Характерна риса бойківської кухні – невеликий набір продуктів  і доступність технології приготування. Гірський люд не знав делікатесних продуктів і не влаштовував пишних трапез.

Бойківська кухня вирізняється простотою страв і водночас їх оригінальністю. Вона базується на продуктах, котрі вирощувалися і виготовлялися на місці. Тому більшість страв готували з картоплі, квасолі, кукурудзяного борошна, капусти, грибів, молочних продуктів. Себто з того, чого було вдосталь у кожному бойківському господарстві. Найобмеженішим асортимент страв був навесні, в т. зв. переднівки, тобто напередодні врожаю, коли закінчувалися харчові запаси.

До ХХ ст. із зернових у раціоні бойків переважав овес – ярець, який родив на цій землі найкраще. Терени Бойківщини і східної Лемківщини називали вівсяною землею.

Щоденний хліб бойків – ощипок – прісний хліб з вівсяного борошна. Коли бракувало борошна, до нього додавали відварену потовчену картоплю. З квашеного тіста пекли пиріжки на свята і хліб під час польових робіт. Порівняно з гуцулами і закарпатцями-долинянами, бойки значно менше споживали страв із кукурудзяного борошна.

Найпоширенішою стравою з вівсяного борошна була киселиця. Цей вівсяний кисіль готували переважно під час посту. З вівсяного борошна також готували чир, який під час посту варили на воді, а в скоромні дні – на молоці.

Улюбленою стравою бойків були пироги – вареники. Бойки готували їх переважно із житнього борошна. Наповнювали їх здебільшого картоплею, капустою, сиром, чорницями. Мастили пироги салом, а в піст – льняною олією.

З прісного тіста варили галушки, бобальки, робили затірку і стиранку.

Основу харчування у бойківських горах із середини ХVІІІ ст. становила картопля – булі, бараболя, бульмани, картоплі, маґдибурка. Відварена картопля із квашеною капустою, бобом, горохом і грибами була основною їжею селян під час посту.

Перейти до панелі інструментів